Danusha Waśkiewicz - altowiolistka, urodziła się w Würzburgu w Niemczech, w 1973 roku. W wieku 6 lat zaczęła uczyć się gry na skrzypcach, a w wieku 10 lat na altówce.

Od 1992 do 1994 roku studiowała grę na skrzypcach na Uniwersytecie we Frankfurcie u Walter'a Forchert'a, koncertmistrza Bamberger Sinfoniker, oraz w latach 1994/99 grę na altówce u Tabea Zimmermann na Uniwersytecie we Frankfurcie.

Jest laureatką wielu konkursów m. in. Competition Lenzewski and the Deutsche Violagesselschaft oraz Międzynarodowego Konkursu ARD w Monachium w 2001 roku, gdzie otrzymała również nagrodę specjalną Bruder Wilhelm Busch Gesselschaft WEICHSLER.

Pierwsze doświadczenia we współpracy z orkiestrami Danusha Waśkiewicz zdobyła grając z Radio Sinfonie Orchestra of Frankfurt, a następnie współpracowała z takimi orkiestrami jak Chamber Orchestra of Europe, Mahler Chamber Orchestra, Camerata Bern i Orkiestrą della Scala w Mediolanie na stanowisku szefa grupy altówek. Mając 25 lat wygrała konkurs na członka Berliner Philharmoniker Orchestra, a po dwóch latach zdobyła pozycję pierwszej altówki tejże orkiestry.

Od 2004 roku, na zaproszenie Claudio Abbado, pracuje na stanowisku pierwszej altówki dla Orkiestry Mozarta w Bolonii. Wraz z nimi nagrała dla wydawnictwa Deutsche Grammophon w 2007 roku Symfonię koncertująca W. A. Mozarta a później dla wytwórni Euro Arts Koncerty brandenburskie J. S. Bacha. Od 2010 roku jest również członkiem Lucerne Festival Orchestra. Jako solistka występowała z Suttgarter Kammerorchester, Orkiestrą Leopoldinum, Petersburgu Festival Orchestra, w Osnabrücker Sinfonikeorchester, w Zuricher Tonhalle i Bayerischer Rundfunk. W październiku 2009 roku brała udział jako solistka w austiackiej premerze spektaklu "Tango: Rock Koncert Violi" Benjamina Jusupow reż. Diego Matheuz.

W dziedzinie muzyki kameralnej ma na swoim koncie współpracę z wieloma muzykami t.j. Giuliano Carmignola, Patrizio Serino, Alessio Allegrini, Sebastian Breuninger, Philippe Berrod, Lorenza Borrani, Juliana Arp, Ingrid Fliter, Thomas Zehetmaier, Wolfram Chrystus Hagai Shaham Bruno Weinmeister Marcelo Nisinman Rafael Chrystus, Alexis Cardenas, Simone Jandl, Chiara Tonelli, Kolja Blacher Francesco Senese Jacques Zoon, Guy Braunstein, Maurizio Grandinetti, oraz zespołami Henschel Quartet oraz Arcanto Quartet and Edicson Ruiz and Patrick Demenga z którymi dokonała kilku nagrań w Trio i Duo.

Od 2011 Danusha Waśkiewicz rozpoczęła współpracę z pianistą Andreą Rebaudengo, z którym występował w duecie z różnych festiwalach, takich jak Festiwal Valceno Arte, Festiwalu Musica sull'Acqua a także na Festiwalu w Lucernie podczas sesji wiosennej. W czerwiecu 2013 nagrali swoją pierwszą płytę zatytułowaną "21 pieśni na altówkę i Pianoforte".

Występuje na wielu kursach mistrzowskich w Orchestra Mozart Academy w Bolonii i Musikhochschule w Lucernie a od dwóch lat jest wykładowcą w Roberto Goitre Experimental School of Music w Colico, gdzie uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci od 6 do 18 lat.