WYDAWNICTWA

Program niniejszego albumu składa się z dzieł powstałych w XIX oraz XX wieku, zarówno przeznaczonych oryginalnie na gitarę klasyczną, jak i wydanych w ostatnich latach transkrypcji.

Tej płyty na próżno szukać na półkach sklepów, ponieważ jest wydawnictwem niekomercyjnym. Została nagrana w ramach współpracy dwóch muzyków pracujących na codzień w Akademii Muzycznej we Wrocławiu: skrzypka - Jacka Ropskiego oraz pianisty - Mirosława Gąsieńca.

Płyta „Endorfiny” to projekt realizowany przez zespół ArTRIO. Przyjaźń, miłość do Muzyki, chęć spełniania Marzeń - te 3 ważne elementy połączyły trzy przyjaciółki do stworzenia czegoś wyjątkowego dla siebie dając tym samym możliwość realizacji swoich talentów, emocji i pragnień.

Płyta ‘Gdy pochylisz nade mną’ jest pierwszą płytą wydawnictwa Wratislavia Productions. Nagranie w całości wypełniają utwory wrocławskich kompozytorów – Jana Antoniego Wichrowskiego, Krystiana Kiełba i Jadwigi Szajny- Lewandowskiej.

Płyta Ave Maria na przestrzeni wieków to najnowsza propozycja wydawnicza firmy Wratislavia Productions. Zawiera ona wyłącznie utwory wywodzące się z tradycji religijnej kościoła katolickiego.

'Halfway reflections' to projekt muzyków związanych z Akademią Muzyczną we Wrocławiu: Ryszarda Żołędziewskiego i Marka Werpulewskiego ze specjalnym udziałem skrzypka Jacka Ropskiego.

Tomasz Kulikowski urodził się w 1957 roku we Wrocławiu. Liceum Muzyczne ukończył w 1976 w klasie organów prof. Klemensa Kamińskiego.