WIADOMOŚCI

Niekomercyjna płyta nagrana w małym labelu Wratislavia Productions przez skrzypka Jacka Ropskiego i pianistę Mirosława Gąsieńca, artystów, o których zdecydowanie za mało się dyskutuje. Tymczasem ten album porywa od pierwszych taktów i nie daje wytchnienia do ostatniego tracku.

Endorfiny, czyli hormony szczęścia, wydzielają się w organizmie w wyjątkowo przyjemnych sytuacjach, na przykład podczas jedzenia czekolady czy serdecznego śmiechu.

Dzisiaj, w Galerii na Czystej, o godz. 20.30 odbędzie się premiera nowej płyty wydawnictwa Wratislavia Productions pt. "Endorfiny".  

Gnomonika to autorski projekt saksofonisty Tomasza Pruchnickiego a zarazem drugi album płytowy powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Artystycznego Coolturalny Wrocław. Realizatorami nagrań byli: Katarzyna Sroka i Maciej Prokopowicz.

Z cyklu 'Muzyka Polska dzisiaj - portrety współczesnych kompozytorów' Radiowa Agencja Fonograficzna wydała płytę z muzyką Jacka Grudnia. Na uwagę zasługuje tu fakt, iż z bogatej twórczości tego kompozytora wybrano m. in. utwór, który realizowałam na płycie Aliny Mleczko pt. 'Wiatr od morza'.

Dzisiaj w Studio Akademii Muzycznej zakończyliśmy nagranie 3 utworów: Bio-rythm, Hora, Cherry, w wykonaniu studentów wydziału Instrumentalnego działającego pod nazwą Mateusza Kwapień &Noble Five. Prace nad poszczególnymi etapami nagrań posuwały się bardzo gładko ze względu na dużą dyscyplinę i zaangażowanie zespołu.

26. 11. 2014 w Filharmonii Wałbrzyskiej zrealizowaliśmy nagrania wieczornego koncertu . Szczególnie dobrze udało się nagranie mało znanego koncertu na altówkę Beli Bartóka. Partię solową wykonała rewelacyjna Danusha Waśkiewicz.

Dzisiaj premiera długo oczekiwanego wydawnictwa z udziałem Waldemara Gromolaka i muzyków orkiestry AUKSO. Płyta CD ukazała się pod szyldem wrocławskiej wytwórni LUNA MUSIC i zawiera obok utworów Tansmana, Brouwera, Barrios-Mangore’a, premierowe nagranie koncertu Manuela Marii Ponce’a „Concerto del Sur” w aranżacji Grzegorza Wierzby na kwintet smyczkowy i gitarę.

W sierpniowym wydaniu Ruchu Muzycznego ukazał się wywiad z Aliną Mleczko, która opowiada o naszej współpracy, której owocem była jej i moja pierwsza płyta pt. „Wiatr od morza”.